Suriye'de 12 Bini aşkın yabancı terörist var

Amerika Birleşik Devletler (ABD) Başkanı Barack Obama’nın, 24 Eylül’de Birleşmiş Milletler’de (BM) Suriye ve Irak’taki yabancı terörist tehdidini ele alacak bir Güvenlik Konseyi oturumuna öncülük edeceği açıklandı.\n\nBaşlangıçta bir gün sonrası için.

09.09.2014, Sal - 09:07

Suriye'de 12 Bini aşkın yabancı terörist var
Haberi Paylaş
Amerika Birleşik Devletler (ABD) Başkanı Barack Obama’nın, 24 Eylül’de Birleşmiş Milletler’de (BM) Suriye ve Irak’taki yabancı terörist tehdidini ele alacak bir Güvenlik Konseyi oturumuna öncülük edeceği açıklandı.

Başlangıçta bir gün sonrası için planlanmış konsey toplantısında, yabancı teröristlerin hızla büyüyen problemini çözmeye yönelik tartışmalar yapılacak ve kararlar alınacak.

Toplantı bu yıl gerçekleştirilecek Birleşmiş Milletler Genel Kurulu ile çakışacaktı.

İsminin gizli kalmasını isteyen bir yetkili “tarihin değiştirildiğini,” söyledi ve “toplantı, ülkelerin yabancı teröristlere karşı harekete geçmeleri, yabancı teröristlerin seyahatlerini kolaylaştırıcı uygulamalardan kaçınmalarını ve şüphelileri durdurmaya yönelik tedbirleri almaları hususunda ülkelere bağlayıcı yükümlülükler getirecek,” dedi.

Yetkili, “önerilen kararlara yönelik ilk tepkinin olumlu olduğu ve konsey üyelerinden esasa yönelik hiçbir itirazın gelmediğini,” ilave etti.

Üst düzey bir Amerikalı yetkili geçtiğimiz hafta yaptığı bir açıklamada içlerinde 1.000 Avrupalı ve 100’den fazla Amerikalının da bulunduğu,12.000’den fazla yabancı teröristin Beşar Esad rejimine karşı savaşmak için Suriye’ye seyahat ettiğini söyledi.

Nerinaazad Haber

Nerina Azad
Bu haber toplam: 4555 kişi tarafından görüldü.
Son Güncellenme:17:02:31
Bu gönderiye hiç yorum yapılmamış! İlk yorum yapan kişi olmak ister misin?
Nerina Azad
x